Dni robocze: 8.00 - 20.00

Laseroterapia przezskórna

Laser Vasculaze

Vasculaze przeznaczony jest do koagulacji i zamykania łagodnych zmian naczyniowych. Zmiany naczyniowe kwalifikujące się do zabiegu Vasculaze to wenulektazje, teleangiektazje oraz naczyniaki występujące m.in. na udach i łydkach. Dzięki specjalnie zaprojektowanej głowicy wysyłane impulsy światła powodują zanikanie naczyń.

Laser Lumecca

Lumecca to hybrydowe połączenie technologii trzech różnych urządzeń: lasera diodowego KTP, lasera barwnikowego oraz lasera IPL. Urządzenie Lumecca służy do leczenia zmian naczyniowych oraz zmian pigmentowych. Wraz z usunięciem zmian w procesie fotoodmładzania może poprawić się jakość skóry: jej jędrność, napięcie oraz zmiany strukturalne takie jak drobne zmarszczki. Zabieg wykonywany jest na każdym obszarze ciała, na którym pojawiają się zmiany naczyniowe lub barwnikowe – na twarzy, szyi, dekolcie, nogach, ramionach.

Jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu specjalnie zaprojektowana głowica wysyła impulsy światła powodując zanikanie naczyń krwionośnych lub zmian pigmentowych. Zabieg jest szybką procedurą. Maksymalny czas jednej sesji wynosi do 30 min. Zabieg jest komfortowy i bezbolesny. Pacjent może odczuwać jedynie lekkie pieczenie lub szczypanie. Poprawa w obszarze leczenia następuje stopniowo. Do osiągnięcia pełnego efektu niezbędne jest przeprowadzenie kilku zabiegów – ich ilość jest indywidualna dla każdego pacjenta. Zazwyczaj są to 3 sesje wykonywane w odstępie 4-8 tygodni.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

Po zabiegu pacjent wraca do domu, do swoich codziennych czynności. Przez miesiąc po zabiegu należy unikać opalania się na słońcu czy solarium oraz stosować krem z filtrem UV (SPF 50). Bezpośrednio po zabiegu w obszarze poddawanym procedurze pojawia się rumień. W przypadku zmian barwnikowych pomiędzy 3-7 dobą pojawia się nasilenie wybarwienia (zmiana koloru naczyń z czerwonej na siną). Zmiany barwnikowe początkowo (3-5 doba) ciemnieją, a następnie złuszczają się. Skóra jest wygojona po około 4-6 tygodni od zabiegu.

Pozostałe zabiegi na żylaki i pajączki

Skleroterapia

Skleroterapia jest metodą zamykania żył przy pomocy chemicznego sklerozantu, czyli substancji, która po wprowadzeniu do naczynia powoduje obrzęk jego ściany i zmniejszenie przepływu, a w konsekwencji jego zwłóknienie. Zabieg jest niemal bezbolesny – najczęściej znieczulenie nie jest w ogóle potrzebne.

Ceny:

Skleroterapia

500 zł / ampułka

Dowiedz się więcej o zabiegu

EVLT – laserowe leczenie żylaków

Laserowe usuwanie żylaków to minimalnie inwazyjna metoda leczenia niewydolności żył powierzchniowych (żylaków). Zabieg polega na zamknięciu niewydolnych pni żylnych przy użyciu energii termicznej generowanej światłem lasera. Światłowód wprowadza się do żyły poprzez nakłucie skóry. Cały zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a pacjent opuszcza placówkę bezpośrednio po zabiegu bez konieczności hospitalizacji.

Ceny:

EVLT – jedna kończyna

5500 zł

EVLT – obie kończyny

7500 zł

Dowiedz się więcej o zabiegu

VeinOff – klejenie żylaków

VeinOff to metoda klejenia żył przy użyciu środka leczniczego – kleju tkankowego. Podczas zabiegu do naczynia zostaje wstrzyknięty środek leczniczy. Po podaniu niewielkiej ilości kleju chirurg uciska miejsce podania przez ok. 2-3 minuty. Sklejenie zapoczątkowuje miejscowy stan zapalny, który po paru tygodniach prowadzi do zwłóknienia i całkowitego zamknięcia dysfunkcyjnej żyły. Procedura trwa od kilku do kilkunastu minut i wykonywana jest podczas zabiegu EVLT lub skleroterapii.

Ceny:

VeinOff – klejenie żylaków

1200 zł

Dowiedz się więcej
z naszego bloga:

Leczenie żylaków

Jak bezpiecznie leczyć żylaki i unikać powikłań?

Żylaki są objawem niewydolności żylnej. Za ich powstanie najczęściej odpowiadają niewydolne zastawki w głównych pniach żył powierzchownych – w żyle odpiszczelowej i odstrzałkowej. Niewydolność zastawek ma z reguły podłoże genetyczne. Nieprawidłowa budowa ścian naczyń powoduje utratę sprężystości i skłonność do ich rozciągania. Wybór metody leczenia żylaków ma wpływ na jego skuteczność, bezpieczeństwo oraz efekt kosmetyczny. […]

Leczenie żylaków

Pajączki naczyniowe – jak usunąć?

Większość pacjentów zgłaszająca się do chirurga naczyniowego z pajączkami traktuje je jako problem estetyczny. Teleangiektazje i wenulektazje są jednak najczęściej objawem pojawiającej się lub postępującej niewydolności żylnej. Jakie możliwości leczenia mamy do wyboru, jeśli zobaczymy pajączki naczyniowe na naszych nogach? Konsultacja w poradni chorób naczyń – pierwszy krok Pierwszym krokiem w przypadku pojawienia się pajączków […]

Leczenie żylaków

Żylaki i obrzęki nóg rozpoznawanie i leczenie przewlekłej niewydolności żylnej

Przewlekła niewydolność żylna to choroba, której przyczyną jest utrudnienie odpływu krwi z układu żylnego. Może być spowodowana upośledzeniem funkcji zastawek w żyłach powierzchownych – choroba żylakowa, lub głębokich – zakrzepica żylna. Niewydolność żylna powstaje na skutek zastoju krwi w układzie żylnym, który powoduje wzrost ciśnienia krwi w żyłach i z upływem czasu doprowadza do ich […]